Bursa Çocuk Psikoloğu & Uzman Psikolog


Uzman Psikolog Sena Yıldırım 1987 Isparta  doğumludur. İlköğretim ve lise eğitimini Isparta da tamamlamıştır. 2010 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi süresince Çocuk Akıl Sağlığı ve Rehberliği (ÇARE-DER) derneğinde ve İstanbul ÇAPA Çocuk Kliniği'nde gönüllü olarak çalışmalarını sürdürmüştür

SENA YILDIRIM
Uzman Psikolog
syıldırım
2
senayildirim

Uzman Psikolog Sena Yıldırım 1987 Isparta  doğumludur. İlköğretim ve lise eğitimini Isparta da tamamlamıştır. 2010 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi süresince Çocuk Akıl Sağlığı ve Rehberliği (ÇARE-DER) derneğinde ve İstanbul ÇAPA Çocuk Kliniği'nde gönüllü olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Aynı zamanda Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Akıl ve ruh sağlığı bölümünde stajlarını gerçekleştirmiştir. İzmir’de özel bir anaokulunda (Küçük Kulüp Okulları) sorumlu müdür ve okul psikoloğu olarak görev yapmıştır. 


2013 yılında Bursa’da TED Kolejinde psikolog olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Bu süreçte İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Ana Bilim Dalı’ nda yüksek lisans programına kabul edilmiş ve uzmanlığını tamamlamıştır. 2015 yılı itibari ile çocuk,ergen ve ailelere  özel psikolojik danışmanlık hizmetine başlamış olup, Aralık 2016’dan itibaren eş kurucusu olduğu Lima Psikoloji Danışmanlık Merkezi’nde çocuklar, ergenler ve aileleri ile bireysel görüşme ve oyun terapisi çalışmalarına devam etmektedir. Terapilerinde özellikle  Bilişsel (Kognitif) Terapinin, Akılcı Duygusalcı Davranışçı Terapinin ve Dışavurumcu Sanat Terapisi  temel yaklaşım ve yöntemlerini çocuk ve ergenler ile çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

CAS Bilişsel Değerlendirme Sistemi (5-17 Yaş)
İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi
Dışavurumcu Sanat Terapisİ
Dr. Olcay Güner
Oyun Terapisi Eğitimi (50 Saat). Uzm
Klinik Psikolog Birgül Emiroğlu
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (12 Saat).
Yrd.Doç.Dr. Nevin Dölek
Dikkat Eksikliği ve Hiperktivite Bozukluğu ve Özel Öğrenme Güçlüğü (16 Saat).
Dr. Aylin İldem Koçkar
Çocuklarla Yapılan Psikolojik Testler Eğitimi (16 Saat) Uzm.
Psikolog Sinem Demirel
Ankara Gelişim Envanteri
(AGTE)
Stroop Sayı Dizileri Testi
(GİSD¬A)
Marmara İlköğretime Hazır Oluş Testi (16 Saat)
Doç.Dr. Özgül Polat
Bilişsel Davranışçı Terapi’nin Çocuk ve Ergenlerin Okul ve Aile Ortamındaki Davranış Problemlerinde Uygulanması (12 Saat)
Dr. Başak Demiriz
Bilişsel Davranışçı Terapi’nin Çocuk ve Ergenlerde Görülen Depresif Bozukluklarda Uygulanması (12 Saat)
Dr. Başak Demiriz
Bilişsel Davranışçı Terapi’nin Çocuk ve Ergenlerde Görülen Kaygı Bozukluklarında Uygulanması (12 Saat)
Dr. Başak Demiriz
Çocuklar ile oyun terapisi ve EMDR
Reyhana Meer Seedatw
EMDR 1. Düzey Eğitimi Davranış Bilimleri Enstitüsü
Emre Konuk
EMDR Çocuk Ergen 1. Düzey Eğitimi
Prof Dr. Ümran Korkmazlar
img